Münazara Başvuru

Yarışma ne zaman ve nerede gerçekleşecek?

     29 Mayıs Cumartesi başvuran kişilerin başvuru formunda belirttiği uygun olduğu saat aralıkları dikkate alınarak en uygun saat aralığında Discord kanalımızda gerçekleştirilecek.

    Discord kanalımız katılımcılara belirttikleri e-posta adreslerinden ya da telefon numaralarından iletilecek.

 

Yarışma nasıl gerçekleştirilecek?

    Başvuran kişiler arasından rastgele 4 ya da 5 er kişilik gruplar oluşturulacak. Oluşturulan bu gruplar birbirleriyle eşleşip daha önceden belirlenmiş genel teknoloji konularını iki zıt açıdan ele alarak tartışma gerçekleştirecek.Tartışma sonunda ele aldığı tarafı en iyi savunan grup yarışmaya devam edecek.

  •  Gruplar belirlendikten sonra iki grup tartışmaya başlamadan önce konu hangi yönü tartışacakları söylenmeden takımlara söylenecek ve tartışmadan önce kendi takımları içerisinde 30 dakikalık bir hazırlık süresi verilecek.Bu süre sonunda 30 dakika süren takımlar arası tartışma aşamasına geçilecek. Tartışma sonunda juri üyeleri belirli kriterlerde değerlendirmeleri gerçekleştirip ele aldığı yönde en iyi savunan takımı seçecek.
  • Tüm gruplar kendi aralarındaki tartışmaları tamamladıktan sonra kazanan tek bir takım kalana kadar bu aşamalar tekrarlanacak.

NOT : Rastgele oluşturulan gruplar ve grupların tartışacağı konuların belirlenme aşaması yarışmadan önce Discord kanalında paylaşılacak.

 ÖDÜL : Yarışma sonunda tüm rakiplerine göre ele aldığı tüm konuları en iyi şekilde savunan takıma her takım üyesine eşit olacak şekilde 250 TL’lik ödül istedikleri herhangi bir hediye çeki olarak iletilecek.