< class="a13ree-written-headline" data-speed="50" data-loop="0"> bilgisayar ve teknoloji topluluğu


MEZUNİYET SONRASI BİZİ NELER BEKLİYOR?

1 KASIM 2019 CUMA


Bilgisayar ve Teknoloji Topluluğu ve ÇOMÜ Yapı Topluluğu ortaklığında 1 Kasım’da Turgut Özal Konferans Salonu’nda “MEZUNİYET SONRASI BİZİ NELER BEKLİYOR?” adlı etkinliğimizi gerçekleştirdik.
Üniversitemiz mezunlarından ve şuanda LibreOffice de sertifikalı geliştirici ve Collabora Productivity’de Yazılım Mühendisi olarak çalışan Gülşah KÖSE bizlere kendi mülakat deneyimlerinden ve şuan ki pozisyonuna nasıl geldiğine anlattı. Kendileri Bilgisayar Mühendisliği öğrencilerine bazı nasihatlarda bulundu.
Kale Seramik’te AR-GE Müdürü Sayın Yıldız YILDIRIM ise bizlere iş hayatında neler beklediğini , etkili bir mülakatın sürecinin nasıl geçirileceğine dair bilgilendirmelerde bulundu. Aynı zamanda gelecekte nasıl bir iş anlayışı olacağına dair bilgiler verdi.
İŞKUR’da İş ve Meslek Danışman’ı olarak çalışan Sayın Pınar Alev ÜLGER ise bizlere etkili bir CV nasıl hazırlanacağına, CV hazırlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair bilgiler verdi ve etkili mülakat tekniklerinden bahsetti.
Son olarak yaptığımız soru-cevap kısmında öğrenci arkadaşlarımız akıllara takılan soruları 3 değerli konuğumuza sordular.
Davetlerimizi kırmayıp katıldıkları için Sayın Gülşah KÖSE , Sayın Yıldız YILDIRIM ve Sayın Pınar Alev ÜLGER’e teşekkür ederiz.
Etkinliğimize gelen herkese teşekkür ederiz.