INTEL I7 11.GEN

INTEL I7 11.GEN

Çekirdek sayısı: 4
İş parçacığı sayısı: 8
Grafikler: Intel Iris Xe 96 EUs
İşlemci temel frekansı: 3,0 GHz
Maks Turbo frekansı (tek çekirdek): 4,8 GHz
Maks Turbo frekansı (çok çekirdek): 4,3 GHz
Önbellek: 12 MB
Güç aralığı: 12 – 28W

Tıpkı Ice Lake serisi işlemcilerde olduğu gibi Tiger Lake serisi de iki gruba ayrılıyor. Bir grup yüksek performans için yüksek güç tüketimi yaparken, diğer gruptaki işlemcilerin ise batarya ömrünün daha uzun olacağı ultra ince dizüstü bilgisayarlarda kullanılması planlanıyor.

Performans grubunun en başında ise Intel Core i7-1185G7 yer alıyor. Core i7-1185G7, 4,3 GHz frekansında hızıyla, 12 MB önbelleğiyle ve Xe mimarisine sahip en yüksek ekran kartı modeliyle tamamen bir performans canavarı olarak nitelendiriliyor.

PEKİ DİĞER ÖZELLİKLERİ NELER ?

YAPAY ZEKA

Intel, bilgisayardaki yapay zeka ile oyunun kurallarını değiştiriyor. 11th Gen Intel® Core™ işlemciler, ince ve hafif dizüstü bilgisayarlar için tasarlanmış en yüksek performans gösteren yapay zeka hızlandırmasını sunar.
Yapay zeka ile güçlendirilmiş en yeni uygulamaları ve modern iş akışlarını hızlandırmak için özel olarak tasarlanmıştır.
Yapay zeka; sinirsel gürültü önleme özelliği sunar ve hatta en yeni düşük bant genişlikli kodlama ve en iyi Wi-Fi video konferans teknolojisinden faydalanarak her ortamda profesyonel video görüşmeleri için süper çözünürlüklü video özelliği sağlar.
Bu sayede iş birliğini güçlendirir ve daha etkili hale getirir. Yapay zeka, inanılmaz hızlarda çalışan muhteşem fotoğraf ve video düzenleme özellikleri sunarak yaratıcı iş akışlarında bir devrim yaratır.
Artık herkes bir profesyonel gibi üretim ve iş birliği yapabilir.

Iris® Xe Grafikleri

Yeni Intel® Iris® Xe grafikleri daha şık, daha ince ve daha hafif dizüstü bilgisayarlarda üstün seviyede bir grafik performansı sunar. Intel® Iris® Xe grafiklerine sahip 11. Nesil Intel® Core™ işlemciler, rakiplerinden daha başarılı bir şekilde en iyi oyunları harika ve oynanabilir kare hızlarında, full HD çözünürlükte oynama imkanı verir.
Intel® Iris® Xe grafikleri ayrıca milyarlarca renk, HDR10, Dolby Atmos ses ve sektörde bir ilk olan donanım hızlandırma ile Dolby Vision destekli içeriklerin uzun süreli oynatılması gibi özellikleri destekleyerek muhteşem görüntüler sunar.
Intel® Iris® Xe grafiklerine sahip 11. Nesil Intel® Core™ işlemciler, en iyi oyunları 1080p’ye varan çözünürlükte ve 30 fps veya daha yüksek kare hızlarında oynama imkanı verir.
Bunun yanı sıra donanımla hızlandırılmış yapay zekanın gücü sayesinde yaratıcı projelerinizi hızla bitirmenizi sağlar.
Üstelik bunların hepsini şık, ince ve hafif dizüstü bilgisayarınızda yapabilirsiniz; prize takılı olsa da olmasa da.

Intel® Evo™ Platformu

Intel® Evo™ platformunda tasarlanan dizüstü bilgisayarlar, işlerin her yerden halledilmesi için tasarlandı ve gücünü özel olarak Intel® Iris® Xe grafiklerine sahip 11. Nesil Intel® Core™ işlemcilerden alır. Bu dizüstü bilgisayar tasarımlarının her biri; inanılmaz yanıt hızı, gerçekten uzun pil ömrü, hızlı şarj olma ve anında uyanma gibi büyük hayalleri olan insanların en çok önemsediği deneyimleri üstün, ince ve hafif bir stil ile sağlaması için ayarlandı, test edildi ve onaylandı. Intel® Evo™ logosu; beklentileri karşılayan olağanüstü bir deneyim sağlaması için günlük hayat şartlarında test edilmiş özelliklerin ve teknolojilerin mükemmel birleşimini temsil eder. Project Athena inovasyon programından çıkan Intel® Evo™ platform tasarımları, dizüstü bilgisayarınız için beklentilerinizi değiştirecek.

11th Gen Intel Core mobile processors, built on Intel’s 10nm SuperFin process, introduce the all-new Willow Cove architecture, which includes new CPU and GPU optimization and capabilities, greater AI acceleration, the fastest connectivity and more. They were introduced on Sept. 2, 2020. (Credit: Intel Corporation)

3 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir